tupeseen? 13.12.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kaks kuud tagasi olin hädas tupeseenega, kuid sain sellest tänu arsti poolt kirjutatud küünaldega lahti. Eelmine nädal jäin aga haigeks ja tuttav seen tuli taas tagasi. Kuid nüüd esmaspäeval juhtus nii, et tupest hakkas erituma pruunikas-punakat eritist...see nagu pole veri, aga no kipub sinna poole. ostsin apteegist Femigeli ja olen ühe tuubi juba ära kasutanud, teise peaksin panema kolme päeva möödudes, aga eritist tuleb ikka. Arstile saan alles kahe nädala pärast. Mis eriti see olla võib? Ma olen väga mures.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Arvan et tegemist on siiski tupeseenega.Tupe limaskestad on turses ja tugeva põletiku korral kaasnevad limaskesta fissuurid ja leemendavad haavad,mis sageli veritsevad.Võimalik,et ei aitagi ainult lokaalne ravi,vaid peaks kasutama suukaudseid flucinazoli kapsleid,kapslis on 150mg ravimainet ja võtma peaks kolm nädalat ( iga nädal üks kapsel).Edu soovides,Maie Väli