Tulitavad jalad 08.12.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, lp. dr. Väli!
Olen 59-aastane naine, menopaus juba mõnda aega, madal vererõhk, istuv töö arvutiga (kuid käin päevas vähemalt 5 km jalgsi). Mind on sel sügisel hakanud segama tulitavad jalad, seda just rahuolekus ja enne uinumist. Vahel on kohvijoomine aidanud, aga siis ei tule jälle und. Jalad on ka varem tulitanud, aga nüüd on see pisut häirivaks muutunud. Kas on põhjust üldse muretseda või on see ealine iseärasus?
Mingeid ravimeid ma ei tarvita.
Tervitades
Mari Tallinnast

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kirjutate,et ei tarvita mingeid ravimeid.Calcigran fortet peaks võtma juba seoses vanusega.Soovitan ka enne magama minekut teha jalgadele vaheldumisi kuumi ja külmi jalavanne.Ka võiks mõni rahustav taimetee õhtul sügavamat ja rahulikku und soodustada.Edu soovides,Maie Väli