valu paremal pool 29.11.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen 49 aastane naine Juba neli päeva on paremal pool puusakohast veidi sissepoole kõhus selline liigutav valuhetk - vahel paar korda minutis ja nii pool päeva , siis jälle pikka aega ei ole ja siis kordub sama Valuhetk on selline nagu ehmataks ja kisuks kuidagi -selline tunne et midagi liigutaks korraks- millest selline asi võiks olla Mul on kuuendat aastat hormoonspiraal kas sellest võib olla et peaks ära võtma ,kuigi mulle on öeldud et see ei tohiks halba teha ja valu on nagu üleval pool minu meelest. Koguaeg hirmul , millal jälle see valu tuleb ja kuidas üle läheb.
Mida soovitate? Tänudega Aino

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere Aino,
6 aastat olnud hormoonspiraal tuleb kindlasti lasta eemaldada. Valulikkus võib olla seotud nii spiraaliga kui ka näiteks soolte probleemiga. Ilma uuringuteta, kirja teel, on valu põhjust raske öelda. Seega on vajalik esmalt pöörduda naistearsti poole, kes eemaldab spiraali ja teeb ka ultraheli uuringu.