Postinor + Jeanine 28.11.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
probleem siis järgmine: võtsin Postinori (2tbl korraga), mil kaitsmata vahekorrast oli möödas u 12h. Päevad on jäänud nüüd juba paar päeva hiljaks. Arst kirjutas mulle mõni aeg tagasi Jeanine pillid, tahaksin hakata neid võtma. Küsimus siis järgmine, kas on OK hakata võtma pille, kui alles (1,5 nädalat tagasi) kasutasin Postinori ning kuidas ma tean millal neid üldse võtma hakata, kui juhend ütleb, et mensese esimesest päevast alates, kuid kui SOS-id tsükli segamini lõid, siis ei saa ju kindel olla, kas tegu on ikka päevade alguse või lihtsalt SOS-ide mõjuga? Kas on mõeldav variant, et hakkan Jeaninet juba nüüd (olenemata sellest, et päevad pole alanud) Kaua peaksin paraleelselt Jeaninega kasutama sellisel juhul ka kondoomi? Millal ja millisel juhul peaksin tegema rasedustesti? Varem ei ole ma SOS-e ja antibeebipille tarvitanud.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
Pille(Jeanine) tuleb hakata võtma esimesel veritsuse päeval, mis nüüd peale SOS pillide kasutamist tuleb. Kui veritsus lähima paari päeva jooksul ei alga, soovitan teha rasedustesti. Kui veritsuse esimesest päevast alustada pillide võtmist, pole vaja kasutada lisa kaitsevahendit, sest rasestumisvastane toime algab siis kohe.