pidevad põieprobleemid 27.11.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mure siis selline. Suvel sain tuttavaks oma uue partneriga ja mõned kuud peale seda tekkisid probleemid , olid põiepõletiku taolised sümptomid , ei saanud vetsustki välja ,kuna mingit bakterit kuseteedes ei leitud olen vahelduva eduga naistearstil ja perearstil käinud, et välja selgitada , millest see pidev pakitsus põies tuleb , nüüdseks on see kõik kokku kestnud mitmeid kuid ja proove on võetud ueroplasma, klamüüdia, papiloomviiruse ja uriinikülvi ka kaks korda.Olen käinud kahe erineva naistearsti juures ja pole mingit konkreetset vastust saanud.Esineb valu ka paremal pool alakõhus ja nabast paremal ülakõhus samuti ka tuikavat valu alaseljas. Üle aasta tagasi opereeriti mul tsüsti tagajärjel vaskpoolne munasari ja parempoolne on väidetavalt polütsüstiline.On tehtud ka mitmel korral ultraheli uuring paremale munasarjale. Probleemi pole leitud. Saan oma partneriga kokku mõned korrad kuus ja peale seksi on jälle need sümptomid tagasi , äge põie ärritus, valu kiirgub kuni jalalabadeni ja esines isegi sellist ärrituse/valu taolist ebamugavustunnet tupes seksi ajal, mis kindlate pooside puhul just välja lööb , on selline tunne nagu kuskil tupes on koht mille vastu ei taha, et peenis puutuks.. Lihtsalt ei tea enam mida edasi teha, viimati käisin naistearstil alles nädal tagasi, mure on suur ja see pidev pakitsustunne nii näriv...

mures 28-aastane naine

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Probleem,millest kirjutate on tõesti väga murettekitav.Ma pean silmas eelkõige neid vaevusi,mille põhjustajat ei ole leitud.Mina soovitan Teil alati peale suguühet minna pissile ja loputada sooja veega üle ka suguelundid.Ka võiks perearstiga konsulteerida nn.profülaktilise ravi suhtes.Selleks on TRIMETROPRIM tabletid.See kätkeb endas 5päevalist ravikuuri ja edaspidi iga kord peale suguühet üks tablett.Edu soovides,Maie Väli