põiepõletik või seen? 20.11.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Pöördun Teie poole sest segaduses kas on see põiepõletik ikka või mitte.Naistearsti aeg alles 2 näd.pärast.
Nimelt uriiniproov näitab põletikku ja täpsem proov näitab, et neerudes asi pole.Kaebused : tihe wc külastus,voolus kollakas,nüüd viimastel päevadel pesukaitsel veresegust voolust.kõhuvalud keskel alakõhus.Pissida valus pole.On see ikka põiepõletiku tunnused või võib see ka seen olla?millised on seene sümtomid?
Kuna sünnitus oli 4 kuud tagasi siis kasutasin micro30 pille nüüd 2 nädalat tagasi lõpetasin pillide võtmise,päevi pole algand.Kas micro 30-st võib olla selline voolus?
Põiepõletiku vastu kasutan Nitrofuration ja Urosepti ning teesid.
Tänan ette vastuse eest!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kui uriinianalüüs näitab põletikku, siis tõenäolilelt on tegemist põiepõletikuga. Antud ravimid on näidustatud, mida võtate just põiepõletiku korral. Tupeseene korral valu kõhus puudub, siis on tegemist tupe suurenenud voolusega, kihelusega. Täpselt diagnoosib seda günekoloog või perearst. Micro-30 ei saa antud kaebusi põhjustada. Lugupidamisega Dr Kadastik