Sünnitusjärgne kontroll 19.11.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mind huvitab, kas sünnitusjärgne kontroll peaks sisaldama mingeid kindlaid protseduure? Minu günekoloog ei võtnud minult ühtki proovi ega kontrollinud üldse mingil viisil, kirjutas ainult rasestumisvastased tabletid( Mida oleks ju ka perearst võinud teha ja pealegi ilma visiiditasuta).Viimane menstruatsioon hilines mul nädal aega ja oli väga vererohke, samuti on vahekord valulik, perearsti sõnul viitab see põletikule.Kas mul on õigust nõuda, et günekoloog võtaks vajalikud proovid või pole tal kohustust seda teha?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Sünnitusjärgse kontrolli ajal vajadusel võetakse analüüsid ja vaadatakse emakakaela seisundit.( Kui on viiteid põletikule või kui on kaebused või kui soovite spiraali panna, sii võetakse analüüsid). Kui kaebusi pole, siis otsest vajadust analüüsideks pole, kuna raseduse lõpus said need võetud. Kui teil on kaebused, siis soovitaks võtta analüüsid. Dr Kadastik