spiraal paigast ära? 10.11.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Spiraalist saab jõulude ajal 3a, voolus on koguaeg olnud, isegi enne spiraali. Enne menstruatsiooni tuleb tumepruuni voolust, ja valud kõhus. Verd tuleb ka hirmus palju, nüüd on hakanud kõhus puperdama, nii kui istun, siis koguaeg kõhus tuksub, valu lööb ka üles paremasse õlga pidevalt ning vasak jalg suriseb koguaeg, kas võib olla viga spiraalis? Arvan, et vahepeal oli põiepõletik või midagi sellist, valus oli pissida. Kohe hakkas pruunvoolus tulema ja siis hakkas mens. ning siis kadus valu pissimisel. Kas spiraal ise ei või välja tulla? Tahaks teada, kas need võivad olla spiraalist tingituna, või pean perearsti poole pöörduma? Aitäh

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Soovitan pöörduda oma günekoloogi vastuvõtule .Siin peaks ultraheliuuringul vaatama spiraali asukohta emakas.Teie spiraaliaegsed vaevused viitavad küll sellele,et spiraal peaks emakast eemaldama.Edu soovides,Maie Väli