Limaskest on põletikus 05.10.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Mind on vaevanud juba mitmeid aastaid põiepõletiku sümptomid, ometi mingeid põletikunäitajaid ega mikroobe uriinis ei leita. Nüüd arvas uroloog, et tegemist võib olla kusiti ja põie limaskesta sisese kroonilise põletikuga, kuid täpset tekkepõhjust ei osanud öelda. Kas see võib olla mingi günekoloogilise põletiku süü? Või HPV või herpesviirusest tingitud?

Aitäh vastuse eest!

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kahjuks ma ei tea Teie vanust.Kui olete üleminekueas,siis toimub organismis östrogeenitaseme langus ja sellega kaasneb kuse- ja suguteedes limaskestade õhenemine.See omakorda põhjustab sagedast valulikku urineerimist ja põie mittetäielikku tühjenemist.Aga sageli on ka noorematel naistel hormoonide regulatsiooni häired ,mis annavad pea samasuguse kliinilise pildi.Soovitan siiski konsulteerida oma günekoloogiga.Edu soovides,Maie Väli