kas on põhjust muretsemiseks? 03.10.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Olen 24. aastane ning kindel partner on mul juba 4 aastat.
Lõpetasin umbes 4 kuud tagasi Yarina tablettide võtmise eesmärgiga rasestuda. Päevad on pärast seda olnud regulaarsed (tsükkel 29-30 päeva) ning ilma kaebusteta. Küll aga on peale tablettide ärajätmist enne ja pärast menstruatsiooni olnud 1-2 päevast tumepruuni määrimist.
Septembri algueses käisin günekoloogilises kontrollis seoses PAP viirusega. Kuna mul muid kaebusi ei olnud, siis piirdus arst PAP testiga ja kolposkoopiaga. Kõik oli OK ning järgmisse kontorlli lähen jälle poole aasta pärast.
Aga kohe pärast günekoloogi juures käiku jäid mul päevad 5 päeva hiljaks. Kestus oli ikka 6 päeva ja ei midagi ebatavalist. Aga peale päevade lõppu oli selline tumepruun määrimine umbes 4 päeva ja viiendal päeval järsku hakkas veritsema korraks (piisas ühest pesukaitsmest). Pärast seda kadus ära ka määrimine ja nüüd nädala aega on olnud kõik OK.
Kohati tunnen alakõhus väikest survet ja teatud asendis ebamugavust. Viimastel päevadel on gaasid kõhus olnud, millest võib olla tingitud ka see tunne alakõhus.
Ometi paneb mind muretsema see hetkeline veritsus ja tumepruun määrimine. kas tegu võib olla müoomi või munasarjade põletikust tingitud sümptomitega? Joostes, hüpates valus ei ole, muidu enesetunne on hea. Septembris võetud proovid olid korras.
Viimanti kompis arst kõhtu günekoloogilisel läbivaatusel mätsis ning siis midagi imelikku ei tundnud. Ultraheli ei ole kunagi tehtud.
Sai pikk kiri, aga loodetavasti piisavalt põhjalik. Soovin Teie arvamust, kas peaksin minema arstlikku kontorlli ja paluma UH teha? Või pabistan ilmaaegu?
Millest võib olla tingitud see imelik määrimine ja veritsus?
Kas võib olla midagi sellist, mille puhul peaksin rasestumisest hetkel hoiduma?
Tänan vastamast,
Murelik neiu24


Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Minu arvates erilist põhjust muretsemiseks ei ole.Hea,et peale pikaajalist Yarina tarvitamist m.tsükkel taastus.See tumepruun määrimine aeg-ajalt näitab,et m.tsükkel ei ole veel ovulatoorne.Kuna aga Teil on plaanis rasestuda,võiks siiski minna günekoloogi vastuvõtule ja paluda teha ka ultraheli.Edu soovides,Maie Väli

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

määrimine

Tere!
Minu päevad lõppesid 12 .02 ja täna on sellist mitte verine määrimine vaid pesult on näha et määrib.
Millest selline asi võibolla?
Kas on põhjust muretsemiseks?

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Muretsemiseks pole põhjust. Ovulatsiooni ajal vöib esineda vähest veritsust, mis kestab tavaliselt 2-3 päeva. Pööruge arsti poole, kui veritsus kestab või l
lisandub kõhuvalu.

Loe edasi

menstruatsioon

ma olen 14 aastane ja mul pole veel päevi.kas ma peaksin arsti poole pöörduma või kas on üldsegi muretsemiseks põhjust?

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere! Kui muid kaebusi ei ole,siis on Teie puberteet veidi hilisem ja praegu pole muretsemiseks põhjust.

Loe edasi

Menstruatsioonist

Tere! Sünnitasin oma teise lapse aasta ja kaks kuud tagasi, siiani annan talle rinda. Kas mul on põhjust muretsemiseks, kuna mu tsükkel ei ole veel alanud?

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere! Teil ei ole mingit põhjust muretsemiseks.Kui annate rinda, siis on tegemist hüperprolaktineemilise amenorröaga ja see on normoloogia.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi