veritsus ja kõhuvalu 20.09.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
olen 31 aastane neine. Mure on järgmine. Olen täheldanud viimasel ajal peale seksi vähest määrimist, selline pruunikas voolus. Samuti paremal pool allkõhus tugevat valu, mis kiirgab ka selga. Selliseid valusid olen tundnud ka ovolutsioon ajal, kuid nüüd on veidi tugevamad ja esinevad peaaegu pidevalt. Sama valu on tunda ka seksi ajal ja härib tugevalt.
Veel teeb murelikuks, et rinnad valutavad pea terve tsükli, selline veidi torkiv valu, mida on tunda ka kaenla all ja samuti kaela ja pea piirkonnas (isegi kõrvas) Mõnikord on torkeid ka kubemepiirkonnas. Peavalu on muutunid igapäevaseks kaaslaseks.

1,5 kuud tagasi raviti mul antibiootikumidaga ureapalsmat, kas võib see kuidagi vaevustega seotud olla? Või on tegemist millegi tõsisemaga?
Olen juba väga mures.

tänan juba ette vastuse eest!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
1. Määriva vooluse probleemi meditsiiniline nimetus on postkoitaalne kontaktveritsus. Probleemi täpsustamiseks on vajalikud uuringud emaka kaelalt ja emaka kaela kanalist rakkudele (nn. PAP test) ning põletikele, vähemalt urogenitaalsele klamüdioosile ja gonorröale.
2. Valusündroomi täpsustamiseks on lisaks eelnevale vajalik tupekaudne ultraheliuuring munasraja tsüstide ja tsüstoomide-kasvajate välistamiseks.
3. Rinnanäärmeid saab kontrollida m tsükli 5.-15. päeval (juhul, kui Te ei tarvita antibeebipille), vajadusel teostatakse rindade ultraheliuuring, soovitan OÜ Mammograaf, neil on ka kodulehekülg olemas. Valu on rinnavähile ebatüüpiline kaebus.
4. Lisandunud peavalu võiks olla premenstruaalse sündroomi väljenduseks. Soovitan uut preparaati apteegi käsimüügist Prefemin, mida peaksite tarvitama 90 päeva järjest, 1 tablett päevas. See on taimne preparaat.
5. Ureaplasmaga ei ole need kaebused seotud.

Unustasite märkida rasedusanamneesi.
Soovitus on tuttav: broneerige plaaniline aeg naistearstile uuringuteks.
G.Litter
www.naistearst.ee