valud peale vahekorda 05.09.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mure selline - peaaegu 2 aastat on vahel peale vahekorda alakõhus meeletud valud, alguses vähem aga nüüd võib just paar minutit peale vahekorda nii valus hakata, et roni või lakke. Kestab umbes 15 minutit ja meenutab sünnitusvalusid.
Olen 28a ja kahe lapse ema (5a, 6a), oktoobris saab 5aastat Mirena hormonaalspiraali paigaldamisest. Abikaasaga on seksuaalelu aktiivne, enam-vähem iga päev. Valud esinevad u. paari nädala tagant, ise ei ole leidnud nende vahekordade ajal midagi tavapärasest erinevat.

A.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud A.!
Alakõhuvalude põhjuste selgitamiseks on vajalikud:
-uuringud sugulisel teel levivatele haigustele
-tupekaudne ultraheliuuring väikevaagna organite kontrolliks
- tuleb väljutada "vana" spiraal
-edaspidi peaksite valima kas anibeebipillid, EVRA plaastrid või Nuvaring
-kui alakõhuvalude põhjused uuringutega ei selgu ja on kestnud üle 6 kuu, siis on näidustatud plaaniline diagnostiline laparoskoopia
G.Litter
www.naistea