fenotüüp 05.11.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.

Lugesin, et pille oleks kasulik valida fenotüübi järgi.

Kuidas näeksid välja fenotüübi uuringud ja kas ma saan naistearsti külastades seda paluda, et mu pillid lähtuvalt sellest välja kirjutataks?

Tänan.

Ann

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Tere Ann!

Uurida laboratoorselt hormoontaset organismis on vaja vaid erijuhtumite korral. Patsiendi omal soovil ja ise analüüside eest tasumise korral, on see enam võimalik, kuigi aeganõudev. Analüüse hormoonidele tehakse mitmeid kordi m.tsüklite jooksul (1 hormoonanalüüsi hind 80.-).

Naistearstid oskavad hinnata fenotüüpi patsiendi vaadates: hinnates kehatüüpi, rasvkoe ladestumise eripära, karvasuse eripära jalgadel, kätel, välistel suguelunditel, kõhul, piimanäärmetel, näol jm.

On olemas ka fenotüübi tabelid, kus patsient hindab m.vererohkust, juuste rasusut, premenstruaalsete ebamugavuste olemasolu, akne teket jpm.

On olemas androgeendominantsed, gestageendominantsed, östrogeendominantsed ja vahevormid. Enamus on siiski keskmised.

Kõik kvalifikatsioonikategooriaga naistearstid valdavad oma eriala.

Soovin Teile usalduslikku suhet naistearstiga,

Galina Litter