Tahan saada last 09.08.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mul on probleemid lapse saamisega.Eelmise partneriga on mul kolm last,sünnitused korras,lapsed terved,aborte pole olnud.Abikaasa lahkudes 6aastat tagasi kasutasin spiraali.Üksi oldud aja jooksul(3aastat)lävisin 2 partneriga.Siis avastati mul trihhomonoos.Selle ravisin korralikult välja ja kontrollis näitas ka, et kõik on korras.
Nüüd olen elanud oma uue abikaasaga koos 3 aastat.Oleme üritanud last saada juba 2,5 aastat.Abikaasat on juba ühe korra uuritud ja seal paistab nagu kõik korras olevat. 2,5 aastat tagasi eemaldati ka spiraal.Kuu aega hiljem algasid mul vasakul pool valud ja tsükkel oli ebareguraalne. Tsükkel aeti korda kuid valud jäid.Avastati munasarjaummistus.Tehti 2 laparaskoopiat(esimene ebaõnnestus minu liigse kaalu tõttu,teine kord öeldi, et liiteid on liiga palju selleks,et midagi näha)Olen alati olnud ülekaaluline kuid rasestumist pole see seganud.Vanus praegu 29.Olen saanud ka kolm kuuri Serophenet aga tulemusteta.Arst arvab, et et ma juba peaks rasestuma, sest muud viga ta ei leia.Ultraheli näitas,et ovulatsioon on korralik.Kas on võimalus,et me abikaasaga ei sobi või on trihhomonoos teinud oma töö ja millised oleks siis alternatiivid?Ette tänades L

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
Teie kirjast loen välja, et lastetuse põhjuseks on ikkagi munajuhade läbimatus, kuna mõlema operatsiooni käigus ei õnnestunud liiteid eemaldada. Liitelist protsessi põhjustab eelkõige krooniline põletik suguteedes. Kui munajuhad on läbimatud või liidetes, pole rasestumine võimalik ilma kunstliku viljastamiseta.
Seropheniga ovulatsiooni stimulatsioon saab olla efektiivne ainult juhul, kui munajuhad on korras.
Läbipõetud trihhomonoos ei ole lastetuse põhjus, sest trihhomonoos ei kahjusta munajuhasi-munasarju ega põhjusta munajuhade läbimatust.
Kuna 2,5 aasta jooksul pole õnnestunud rasestuda, soovitan mõelda kunstliku viljastamise peale.