Suguelundite põletikuga kulgevad haigused 20.07.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Juba paar päeva tunnen tupes kihelust ja pidevalt eritub ebatavaliselt valget tihket voolust. Kas tegemist võib olla suguelundite põletikuga kulgeva haigusega? See olukord tekkis pärast vahekorda. Kirjeldus sarnaneb kõige rohkem klamüdioosi või seenkolpiidiga. Ühtlasi olen manustanud stabiilselt juba 2 aastat beebipille. Lugesin, et ka pillid võivad nimetatud olukorda tekitada.... Seksuaalpartnerit ei ole ma vahetanud.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Suure tõenäosusega on tegemist tupe seenpõletikuga, mida esineb sagedamini antibeebipillide tarvitajatel.
Ostke apteegi käsimüügist intiimpesugeel Lactacyd ja Klotrimasool kreem, mida kasutage koos partneriga.
Kui kaebused nädalaga ei möödu, broneerige aeg naistearstile.
Kui olete sünnitamata naine, siis on soovitav külastada naistearsti 1-2x aastas ja Teil võetakse analüüsid põletikele, sealhulgas urogenitaalsele klamüdioosule.
G.Litter
www.naistearst.ee