streptokok B 08.07.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Olen 28 aastane naine. Synnitasin 2 kuud tagasi lapse ( oli 8 nádalat enneaegne) Rasedus kulges muidu hásti. 2 nádalat tagasi avastati lapsel b grupi streptokok, momendil on haiglas ja saab palju antibiootikume. Elan váljaspool Eestit, ei teagi kuidas Eestis aga siin voeti raseduse ajal ainult 1 vereproov ja see oligi koik, rohkem ei mingeid proove. Vereproov oli vaidetavalt korras. Kui aga haiglasse laksin 32 nádalal synnitus valudega voeti tupest mingi proov ja nyyd oeldi mulle et laps nakatus synnituse káigus. Tahaksin teada, kas mina vajaksin ka nyyd mingisugust ravi streptokokile? Ja kas vereproovist on voimalik seda viirust náha?
Tánud vastamast ja koike head!

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Suure tõenäosusega avastati lapsel beetahemolüütiline streptokokk ja sellesse nakatumine toimub sünnitusteedes.Seetõttu oligi Teil vereproov korras.Nagu Teie kirjast selgub,saab laps praegu ravi antibiootikumidega.Kui Teie tervis on korras,ei ole vajalik vere külvi teha.Küll võiks aga võtta bakterioloogiline külv emakakaela kanalist,kontrollimaks infektsiooni püsimist sünnitusteedes.Edu soovides,Maie Väli