Põletikuline haigus! 06.06.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 22a ja 4 kuud tarbinud antibeebipille Lyndinette 20mg. Sealt maalt alates algasid ka tupehaigused. Enne pille kasutasin vahekorra ajal kondoome, probleeme ei esinenud. Peale pillide võtmist on igakordsel vahekorral suguühte alustamine väga valus. Kogu protsess on suhteliselt valus ja järgmine päev samuti. Pluss meeletu mädavärvi voolus. Tunne, nagu oleks seest kõik paistes ja katki. Kui esimest korda nii juhtus, tuli ka verd natukene. Arst ütles, et katki ei ole midagi. Mulle on tehtud nüüd 4 ravikuuri. Vagisani ja mitut erinevat tupeküünla kuuri veel. Viimane kord võtsin päevade ajal algul suukaudseid ravimeid ja kohe päevade lõppedes lisasin ka tupeküünlad. Kahjuks nimesid ei mäleta. Olen vahetanud ka artsi, lootes et mida muutub. Kõige suurem probleem on selles, et asi pole kordagi muutunud! Iga vahekord on kui piin. Siiamaani on mulle tehtud vist kõik proovid, mis võimalik. Ma hästi enam ei mäleta, kas esimene kord äkki leiti mingi põletik neist (kuigi see oli ilmselge) või siis on algusest peale kohe kõik proovid korras olnud. Kui nad ei leia proovidest midagi, siis mille vastu nad üldse rohte kirjutavad? Nüüd on mul 2 retsepti ootel: jällegi Vagisan (et tupp maha rahustada) ja palusin kirjutada uued antibeebipillid Logest.
Küsimuseni siis: Kas on võimalik, et asi on tingitud beebipillide margist? Kas arvate et nende muutmisega asi paraneb või peaksin üldse muid rasestumisvastaseid vahendeid kasutama (kuigi meeldivad mulle pillid 100% kõige rohkem kõigist vahendidest)? Kui jah, siis millist?! Mainin kohe ära, et kondoom on minu jaoks liiga ebamugav, sooviksin midagi kindlat ja püsivat. Mis Teie arvates peaksin tegema ja kuidas sellest hoiduma? See on kestnud 4 kuud, mida on siiralt liiga palju!!
Ette tänades...
õnnetu neiu Pärnust

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
probleem sai alguse pillide võtmisest ja see seos on loogiline. Pillide ja teiste hormonaalsete rasestumisvastaste vahendite toimel võib tupevoolus muutuda, sageli tekib tupe seenpõletik, mis omakorda on valuliku suguühte põhjuseks. Sellisel juhul peaks esialgu tegema seenevastast ravi (Fluconazol) koos partneriga ja vajadusel mitme kuu jooksul. Loobuma peaks ka tampoonide kasutamisest. Kui sellest pole abi, tuleb kaaluda teiste rasestumisvastaste vahendite kasutamist. Mittehormonaalsetest vahenditest pole peale kondoomide ja emakasisese vahendi e. spiraali midagi sobivat pakkuda. Arvan, et pilli margi vahetamine lahendust ei too.l

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

Rinnavähk imetamise ajal

Imetan last (laps 1,4- aastane) Mulle kiirgab vasakusse rinda aegajalt valu ning katsudes on see rind tükilisem. Teine rind katsudes täiesti pehme. Samuti on näha nahapinna muutust- naha sissetõmme (apelsinikoorelaadne). ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere!
Ilma uuringuta pole võimalik öelda, kas muutus rinnas on seotud imetamisperioodiga või mitte. Soovitan esimesel võimalusel pöörduda rinnakabinetti, kus spetsialist vaatab rinnad üle ja suunab ...

Loe edasi

Kas võtta SOS-pilli?

Küsin nõu seoses SOS-pilliga. Olin kaitsmata vahekorras 21.01 ja võtsin seejärel SOS-pilli. 28.01 hakkasid päevad. 4.02 olid tugevad valud, 13.02 olid uuesti päevad, mis kestis umbes 17.02. Sama päeva ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere!
SOS pillide kasutamise järgselt tekib sageli tsükliväliseid ebakorrapäraseid veritsusi. SOS pillid suurendavad tsüklihäirete tõenäosust, mis toob sageli kaasa ka varasema või hilisema ovulatsiooni. ...

Loe edasi

Fibroadenoom ja peanaha mesoteraapia

Mul leiti 4 aastat tagasi rinnas väike fibroadenoom (ca 1 cm), mida käin iga aasta kontrollimas (viimati 2016 aasta lõpus). Soovin teha peanaha mesoteraapia protseduuri juuste paremaks kasvuks ning kosmetoloog ...

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Tere, antud ravi kohta pole konkreetseid uuringuid tehtud, mis puudutab seost fibroadenoomi kasvu osas. Kuna fibradenoom pole mingi paha moodustis, siis mesoteraapia pole vastunäidustatud kohe kindlasti. ...

Loe edasi

Antibeebipillide (Yasminelle) kasutamise lõpetamise mõju organismile

Tere

Mu küsimus puudutab antibeebipillide mõju organismile.
Minu antibeebipillide kasutamise ajalugu on umbes selline: ca 4 aastat tarvitasin Logesti; 2 kuud pausi; ca 1 aasta Logesti; ...

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Tere, pillide kasutamisel ei ole väga mõttekas pause teha, kui just ajutiselt suhet pole ja seetõttu vahesid tehtud seetõttu, et sageli pauside ajal naised rasestuvad soovitmatult ja abordi tegemine ju ...

Loe edasi

Mükoplasma bakter

Tere! Mul avastati 2016 aastal mükoplasma bakter. Sellele on järgnenud ravi. Minu partner käis ka arsti juures ja temal seda bakterit ei avastatud. Peale kaitsmata vahekorda olen käinud arsti juures kontrollis ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Küsija!
Andmetest selgub, et olete 41-aastane.

Teen sissejuhatuse probleemi keerukusse STLIEÜ EUSTI kehtivatest uutest ravijuhenditest:
http://www.eusti.ee/wp-content/uploads/2016/11/Ravijuhis_2015.pdf
Loe edasi

Müoom ja hüpotüreoos

Tere!

Olen 51aastane naine.
Mul on juba paar aastat diagnoos müoom.
Mind häirisid menstruatsiooni välised verejooksud, seetõttu pöördusin arstile.
Sain niisugused ultraheli ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere! Intramuraalsed müoomisõlmed on suhteliselt väikesed ja emaka limaskest ka küllalt õhuke. Arvestades Teie vanust,soovitaks ka mina Teile Mirena spiraali.See mõjub ka endomeetriumi polüüpide kasvule ...

Loe edasi

Valu paremas pool kubemes ja puusa piirkonnas.

Tere, minul on valu paremal pool kubemes ja paremal pool puusa piirkonnas. Vahest lööb valu ka paremale poole kannikasse. Lisaks on tupes kipitus...selline tunne nagu oleks póiepôletik aga seda mul kindlasti ...

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Tere sellised kaebused viitaksid pigem puusa piirkonna probleemile. Günekoloogiline probleem ei tohiks olla.Tupe kipitus on ilmselt muu asi, võib olla tegemist tupe mikrofloora muutusega. Seega soovitaks ...

Loe edasi

Hormonaalne tasakaal pärast sünnitust

Tere!

Sünnitasin 25.09.2016.
Kohe pärast sünnitust hakkasin kogema unehäireid. Kolm kuud võitlesin magamatusega. Neljandal kuul läks paremaks ning tundus, et ei ole enam probleemi. Nüüd ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere! See ,et imetamise ajal östrogeenide sisaldus on muutunud ,et tohiks küll nimetatud probleeme Teile põhjustada.Mina soovitaks Teil apteegi käsimüügist osta Neuroresti kapsleid,mis sisaldavad ka melatoniini ...

Loe edasi

SOS pill

Olime 29.01 partneriga ca 22:00 vahekorras. Kasutasime kondoomi ja peale seemnepurset peenist välja tõmmates tuli kondoom ära ja sperma läks sisse.

Paar tundi hiljem oli uus vahekord, ja kuna ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere!
SOS pill tuleb võtta peale kaitsmata vahekorda niipea kui võimalik, seega käitusite õigesti. Soovitav on SOS pill sisse võtta 12 tunni jooksul, kuid mitte hiljem kui 72 tundi peale vahekorda. ...

Loe edasi

Rasedus ja kõrge vererõhk

Tere, doktor! Mul on kõrge vererõhk ning kardioloog on mulle välja kirjutanud ravimit Agen. Planeerin rasedust. Kardioloogi sõnul saab seda ravimit vastu võtta raseduse ajal. Ravimi infolehes on aga kirjas, ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere ! Agen e.amlodipiin ei ole vatunäidustatud raseduse ajal.Loomulikult on ravimiinfos kirjutatud,et eelnevalt konsulteerida oma naistearstiga.Seda kirjutatakse peaaegu iga ravimi korral.Kina Te praegu ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi