Tsütoplasma uuring 05.06.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

2005 aasta detsemris tavalisel arsti viisiidil, võttis arst tsütoplasma proovi hiljem selgus, et analüüs polnud korras.Arst kirjutas mulle antibiootikumid Ospamox`si ja kutsus 2kuu pärast Veebruaris kordus proovi tegema käisin proov polnud taas korras kuid paremate näitajatega kuim esimene. Arst rohtu ei kirjutanud, kuid kutsus kolme kuu pärast Mais uut proovi andma. Käisin taas proovi andmas jälle polnud korras, mingit uut ravi ei kirjutatud kutsuti taas kolme kuu pärast tagasi uuele proovile. Sooviksin teada, kas selline ootamine on õige, kas ei peaks mingit teist ravi proovima või teise arsti poole pöörduma, kas ma jäängi nüüd jälgimisele niikaua kui raku muutuste tagajärjel midagi kasvama hakkab.Minu raviarst on Dr.Veeber Paides.

Ettetänades vastuse eest, LS.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Tõenäoliselt võeti Teil güneko-tsütoloogiline uuring ehk PAP test.PAP test kujutab endast epiteelrakkude kogumist spetsiaalse spaatli ja harja abil emakakaela pinnalt ja kaelakanalist.Ilmselt oli Teil põletik e.PAP II,mistõttu määrati ravi antibiootikumidega.Kui analüüs on korras,soovitatakse võtta PAP test iga 2-5 aasta järel.Kui aga leitakse määramata tähendusega atüüpilised lameepiteeli rakud,siis jääb patsient jälgimisele.
Dr.Veeber on väga tunnustatud arst ja arvan,et arsti vahetada ei ole mõtet.Jälgimistaktikat teevad kõik arstid.Edu soovides,Maie Väli