raseduse vältimise kohta 23.05.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere

ei osanud oma küsimusi kuskil mujal esitada, see tundus kõige õigem koht olevat (olen mees). nimelt sooviksin veidi lisainformatsiooni uurida. nimelt tahaks teada saada seda, et kui turvalised on siiski pillid (yarina) kui neid korralikult võtta??? kui suur on võimalus, et siiski rasedaks jäädakse? asi nimelt selles, et mu partner võtab neid, kuid mulle tundub, et ta ei ole eriti kindel nende toimes, seega mõtlesin, et uurin veidi infot ja üritan siis teda rahustada.... Praegu kasutame koguaeg lisaks ka kondoomi (ainult suguühte lõpus), kuid paar korda on see purunenud ja sperma on sattunud partneri tuppe. peale seda olen küll öelnud, et kasutad ju tablette, et need ju kõige kindlamad vahendid ning ei maksa rasestumist karta, kuid siiski näen, et ta on mures ja vist eriti ei ole kindel tablettide peale. nagu mainisin, kasutame kondoomi ainult suguühte lõpu poole, seega vahekorra alguses oleme ilma kondoomita, kuid mu partner küsis minu käest, et kas eelsperma ei või äkki rasedust esile kutsuda, meile mõlemale meeldib seks ilma kondoomita, kuid kas oleks tõesti parem variant koguaeg kondoomi kasutada?? mismoodi peaksin teda rahustama veel ning selgitada talle, et tabletid on väga kindlad , äkki oskate öelda mingi mooduse...

jutt sai vist pisut segane, kuid loodan, et mõistate

tänan

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. KUi võtatee pille täpse skeemi järgi ja vahele ei jäta ühtegi päeva v.a tabletivabal perioodil, siis kõikidest kaitsevahenditest on pillid kõige kindlamad. Juhtumeid, kus on rasedaks jäetud pillide ajal on tingitud ebareeglipärasest pillide võtmisest või on lihtsalt oksendatud mingil põhjusekl pillid välja. (näiteks viirusinfektsiooniga või buliimiaga seotud. Kui võtate mingit muud rohtu, siis peab täpsustama kas see rohi kuidagi mõjutab pillide toimet. Neid rohtusid on väga vähe.Alkohol nt ei mõjuta pillide toimet kui just ei oksendata pärast suurt pruukimist. Kondoomi ei pea kasutama paralleelselt pillidega.Dr Kadastik