Ureaplasma urealyticum 19.05.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Здравствуйте! У нас 2 года нет детей. Недавно сделали обследование и обнаружили в анализах ureaplasma. Врач предложил лечение антибиотикоми Doxycycluni (? если правильно читаю) и в случае дальнейшго отсутствия беременности проверку проходимости маточных труб хирургическим вмешательством. Правильные ли это антибиотики и нет ли другого способа проверки проходимости?
Заранее благодарю.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Doxycyclin on hea ureaplasmale. Munajuhade läbitavust saab kontrollida ka Ultraheli kontrolli all viies emakasse kontrastainet. Selline uuring ei ole väga informatiivne, kuna munajuhad võivad olla läbitavad, samas munajuhade liiteid me ei saa sel meetodil diagnoosida, mis võivad olla takistuseks rasestumiseks. Seega laparoskoopia oleks igati informatiivsem. Dr Kadastik