mentstruaaltsükli vaheline veritsemine 12.05.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kasutasin 4 kuud beebipille Mercilon.Viimased päevad olid 24.04-29.04.Mreciloni enam ei kasuta,kuna soovin rasestuda.Paar päeva oli kõik korras aga alates 3.05 on vähene veritsus(veri on punane mitte pruunikas).Nii et poolteist nädalat on juba veritsus.Arsti juurde sain aja alles 24.05.On ka valud,mis on samasugused nägu päevade ajal.Kas see veritsus on tingitud sellest,et organism harjub beebipillideta toime tulema või on tegemist mingi põletikuga või hoopis on tegemist emakakaelahaavandiga.Kas sellel ajal võib olla vahekorras või ei tohiks ma see kuu rasestuda?Olen 26.aastane.Ette tänades.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Suure tõenäosusega on teil ehk ovulatsiooni aeg, mis võib anda veritsust paar kolm päeva. Kuna te pille enam ei võta, siis tugevnenud ovulatsiooni võimalus on olemas. Kindlasti minge arsti juurde kinnipandud ajal ja laske end üle vaadata, kuid vahekorrast ei peaks hoiduma(Kui see muidugi ebaugav pole) . Tõenäosus rasestumiseks on suurem just vahetult peale pillidest loobumist. Dr kadastik