pikk menstruatsioon 11.04.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere,
olen 21 aastane, kasutasin umbes 2 aastat Evra plaastreid. Need sobisid mulle väga hästi, mitte kunagi ei esinenud mul mingisuguseid k6rvalnähte vms. Kuid mugavuse m6ttes otsusatsin üle minna Nuvaring r6ngale. Üle minnes jäi vahele 2 kuud, mil ei kasutanud midagi. Hetkel kestab mul Nuvaringi esimese r6nga kolmas nädal( pühapäeval peaksin eemaldama), ning mul on menstruatsioon kestnud üle 2 nädala. Veritsus on jäänud küll vähemaks ning on tumedamat värvi nagu tavaliselt kui menstruatsioon hakkab l6ppema. Evra kasutamise ajal kestsid mul päevad 5 päeva. Paar päeva tagasi olin ka vahekorras, mille l6pu poole hakkas verd rohkem tulema ja oli natuke heledama värvusega. Kuid pärast seda tuli jälle vähem. Olen väga mures. Tegin ka rasedustesti kuna olin r6ngale ülemineku ajal kaitsmata vahekorras. Test oli negatiivne. Varem pole mul midagi sellist juhtunud. ( partner on mul olnud 3 aastat sama). Läheksin kohe günekoloogi juurde kontrolli, kuid kahjuks viibin veel neli kuud välismaal, ning siinsete v6imaluste kohta arsti juurde minna ei tea midagi, pealegi pole mul siinne keel suus. Äkki oskate teie mind aidata, et milles v6ib probleem olla. Kas v6ib olla v6imalik, et Nuvaring ei sobi mulle, kuid miks? Sellel peaks ka ju siiski olema väikene hormoonsisaldus. Kas äkki peaksin praegu peatama kasutamise ja näiteks paari kuu pärast uuesti proovima...kuna mul on varutud seda 6 kuu jaoks. V6i äkki on hoopis midagi t6sisemat mul viga. Varem olen käinud günekoloogi juures regulaarselt ning k6ik on korras olnud.
Suurimate tänudega

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
muretsemiseks ple põhjust . Kuna Te vahepeal 2 kuud ei kasutanud hormonaalseid rasestumisvastaseid vahendeid, siis seetõttu veritseski Nuva Ringiga 1. kuu pidevalt . Ilmselt poleks sellist situatsiooni tekkinud, kui oleksite kohe peale Evra kasutamist ilma vaheajata hakanud kasutama Nuva Ringi. Soovitan peale nädalast pausi panna uus rõngas ja kui ka järgmine kuu jääb pikalt määrima, on siiski parem üle minna tagasi Evrale või pillidele.