allavajunud emakas 29.03.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.

Käisin günekoloogi juuures kontrollis ja sealt õeldi et on korras, ainult et emakas on natuke alla vajunt. Mida see tähendab ja mis sellega kaasneb.
Ise olen 36 aastane ja 3 korda sünnitand ning rohkem ei ole plaanis rasestuda.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Kui teil selles osas kaebusi pole, siis ei pea midagi tegema. Kui olete sünnitanud , siis tupe seinad ongi natuke lõdvemad ja emakas võib olla pisut vajunud. Vanemas eas võib tekkida emaka süvenenud allavaje, mis teid häirb, siis peab vajadusel opereerima. Hetkel saan aru, et teil pole probleem. Dr Kadastik