kihelus ja lõhed 28.03.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen 5 kuud tagasi sünnitanud naine.Peale sünnitusjärgset voolust on probleemiks kihelus ja lõhed välissuguelundite ja päraku piirkonnas, mis ei allu mingile senini tehtud ravile.Günekoloogiliselt on kõik analüüsid tehtud -kõik korras.Alustasin arsti soovitusel seenhaiguse ravi: kreem ja 3 küünald ,2 tabletti seejärel lihtsalt fucidini salv +rasvane kreem limaskesta toitmiseks,päraku ja lahkliha haavanditele tupsutan astelpaju õli.Ise veel kasutasin igapäevaselt klotrimasooli salvi.Ravi ajal on pisut parem, kuid nii kui kreemitamise lõpetan kordub kõik taas.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kui ravi ei ole tulemuslik, siis soovitaks ka mehel teha uuringud ja kui tal midagi pole, siis soovitaks teha profülaktiliselt seeneravi. Sünnitusjärgses perioodis on organism nõrgestatud,sellest ka tupeseene ägenemine. Kui algavad mensesed, siis olukord kindlasti parane. DR Kadastik