tupe sügelus ja punetus 16.03.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 22 aastane naine ja pärast vahekorda, kuskil 2-3 päeva pärast hakkab mul tupp sügelema ja punetama-muid nähte ei ole. Kas on põhjust arvata et partneril on suguhaigus-sest kui mingi aeg vahekorras pole olnud, pole ka probleemi. Partner on sama juba kolm aastat.Samas võtan ma femodeni mitu aastat juba.
Viimati tekkis taoline sügelus ja punetus ja siis muutus pissimine ka kibedaks, kuseteede põletik oli ja bakteriaalne-colei bakter leiti mikrobioloogilisel uuringul. Sain ravi selle vastu jaanuaris. Ja nüüd pärast vahekorda jälle sellised nähud-et välistel suguelunditel sügelus ja punetus..., peamiselt öösel ja mitte pidev pole see sügelus. Mida ette võtta ja millega võib tegu olla?
Suured tänud ette Teile juba!
Christina
Suured tänud Teile juba ette!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, Kui teil on sügelus peale vahekorda, siis soovitasks teil käia günekoloogi juures ja partner meestearsti juures. Võib olla tupeseen, kuid harvematel juhtudel võib olla mingi põletik, mis ärritab teie tuppe. Teie analüüsid võivad olla OK, samas hoopis mehel ilmneb mingi tekitaja, ravima muidugi peate koos. tervitades Ülle Kadastik