Evra plaastrid ja menstruatsioon 06.03.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere dr Kadastik,

Olen 30 a. Umbes 4 kuud olen kasutanud Evra plaastreid. Alati kui panen nahale tsükli viimase (kolmanda) plaastri esineb vereeritust. Esimestel kuudel oli see lihtsalt nö pisut määriv, kuid viimasel kahel kuul võiks juba arvata, et mul on kaks korda tsükli jooksul menstruatsioon. Esimene siis kui panen peale viimase plaastri ja teine siis, kui selle ära võtan. Viimase puhul on siiski vereeritus suurem.
Eelmisel kuul tegi perearst (elan ajutiselt välismaal) mulle tavalise günek.läbivaatuse, k.a. klamüüdia test. Testidega oli kõik korras, kuid kuna läbivaatus oli mulle väga valulik (nagu alati) algas järgmisel päeval verejooks mis kestis umbes 3 päeva, kusjuures valud olid samad mis ments. ajal. Igal juhul otsustasin plaasti siiski peale jätta. Perearstiga vesteldes ütles ta, et see on normaalne, et tekkis ärritus vms.
Samuti olen täheldanud, et suguühe on peale seda läbivaatust palju valulikum. Mida teha? Olen segaduses verejooksudega ja plaastrite kasutamisega, et kas võtta nad sellel hetkel hoopis nahalt ära ja katkestada tsükkel või jätta peale? Siiani olen siiski Evra juhendi järgi toiminud. Võib-olla Evra ei sobi mulle? Sest alati peale uue plaasti peale panemist tekib 2 järgneval päeval "korralik" iiveldusetunne, mis ajajooksul taandub. Umbes 5a tagasi kasutasin triregolit ja ei mäleta, et selliseid probleeme oleks esinenud. Palun, mida arvate?

Tänud!

Aili

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Teie kirja lugedes arvaksin ,et plaaster pole teile kõige sobilikum. Kui te varem olete võtnud pille ja need sobisid, siis soovitaks kindlasti vahetada rasestumisvastane vahend. Hetkel hoidke plaaster ikka skeemi järgi peal, kuid kui peate alustama uue karbiga, siis alustage seda hoopis pillidega .Parimate soovidega Dr Kadastik