pruunikas veri 23.01.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Ajalugu: 1 abort, klamüüdia, paar aastat Tri-minulet tablette, laproskoopia (munajuhad läbitavad), hüsteroskoopia (eemaldati polüüp). Olen üritanud rasestuda juba mitu aastat, kuid tulemusteta. Viimasel ajal on tehtud I faasi hormoonid, kus paar taset oli natuke kõrged, aga siiski normipiires. (sõin 2 kuud prolaktiini vähendavaid ravimeid.) Kunagi ka tehtud teise faasi hormoonid, mis normis. Mis mind ennast häirib on see, et menstruatsioon on verevaene minu arust ja valdavalt pruunikas (paar päeva on punane). Pruun (ehk siis vana ) veri on kohati tumepruun ja pesukaitsele jääb osaliselt purulisena (nagu kuiv). Vahepeal eraldub selline limajas (tati sarnane) veresegune klomp. Tsükkel on korrapärane 28 päeva, menstruatsioon 7 päeva. Kas selline pruun/vana veri on normaalne või on ikka mingid hormonaalsed häired vms , mis selliseid sümptomeid esile toob. Mina ise olen arvamusel, et nii kaua, kui veri ei muutu täielikult punaseks ei olegi ehk võimalik rasestuda? (enne aborti ja rasedusvastaseid tablette oli verd rohkem ja ei olnud pruunisegune) Siia juurde veel, et umbes ovulatsiooni ajast kuni menstruatsioonini välja käib mul tihti pea ringi, rinnad valusad ja ka süda on paha nii, et olen mitmel korral arvanudki, et ehk on rasedus, aga kahjuks pole see siiani nii olnud. A ja emaka limaskest on normaalpakusega. Ette tänades... M.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Ilmselt esineb Teil m.tsükli teise faasi puudulikkus,aga seda oletan selle kirjelduse järgi.Otstarbekas oleks hormoonid määrata m.tsükli 5.päeval ja m.tsükli 18.päeval ja siis teha otsus mis edasi teha.Kas peale kahte kuud prolaktiini alandava raviga on nüüd hormoonid korras?Veri muutub pruuniks ka siis,kui tupe keskkond on väga happeline.Edu soovides,Maie Väli