mensese edasi nihutamine 18.01.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Kas on olemas mingeid tablette millega saaks mensest edasi nihutada nädala jagu? Kui vöimalik siis paluks ravimi nimesid ka! Probleem selles ,et on vaja reisile minna ja ei tahaks seal ennast ebamugavalt tunda nende pärast.Korra olen ma neid tablette vötnud ja siis läks köik nagu soovisin aga ma ei mäleta enam nende nimetust.Loodan et saate mind aidata ja jään ootama vastust.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Mensest saab edasi lükata rasestumisvastaste pillidega. Neid peab võtma tsükli esimestest päevadest ja kui tavapäraselt peale esimese kolme nädala võtmist peab vahe sisse tegema, et tuleks menses, siis seda mitte teha ja jätkata pillide võtmist uue karbiga seni kui on vaja, et mensest ei tuleks. Kui võtate viimase pilli, siis menses tuleb paari päeva jooksul. Juhul kui teil on kiire ja pole võimalik alustada tsükli esimestest päevadest enam , siis alustage vähemalt tsükli esimeset poolest, hiljemalt 10-12-ndast tsüklipäevast ja võtke seni kui on vaja, et mensest ei tuleks. Menstruaaltsükli menstruatsiooni esimene päev on tsükli 1. päev ja lõpeb uue mensese algades. Preparaate saab osta ainult retseptiga, seega peate pöörduma kas günekoloogi või perearsti poole. Pillle on väga palju ja olulist vahet ei ole milliseid võtate. Toon mõningad nimed:Harmonett, Loette, Jeanine, Logest jne. Dr Kadastik