seenhaigus 17.01.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.

sain ravi klotrimasooliga ja seda nädal ajase ajaga, nagu pakis on.
kõik oli korras natuke aega.
Peale päevade möödumist hakkas jälle kõik pihta, tagasi see tupeseen.
Mida ma pean tegema, et see enam ei tuleks?

Kas on see ka tingitud mõnest kreemist, kui peale pesu kreemitan ennast ja ka natuke kreemi jalgevahele panna? Olen seda alati teinud, kas see soodustab seene teket?

Olen tõeliselt hädas sellega olnud.
Eest lugesin, et ravi võib saada ka hormoonpreparaatidega?

Ette tänades.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Kandidoosi teket soodustab stress,antibiootikumide tarvitamine,aga ka suukaudsete rasedusvastaste pillide tarvitamine.Tavaliselt on neil patsientidel ka immuunsüsteem nõrgenenud.Ligikaudu 75% naistest on soorkolpiiti põdenud.See ei ole sugulisel teel leviv haigus ,vaid tupe normaalse mikrofloora kadumine.Võimalik,et olete ka allergiline mõnele kosmeetikatootele.Praegu on apteegivõrgus käsimüügis klotrimasoolkreem,mis sobib väga hästi suguelunditele määrida,kui seeneilmingud korduvad.Edu soovides,Maie Väli