tuppe suurus 06.01.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
küsimus on ehk kummaline, kuid usun, et sama probleem vaevab peale minu veel teisigi naisi.
Kas on võimalik tuppe mingil moel väiksemaks muuta, kuna peale sünnitust (15 a. tagasi) jäeti mõned vajalikud õmblused tegemata? Pean silmas just tuppe ava. Siin tekib küsimus, et kuidas need 15 aastat sai ära elatud nii, et see ei häirinud aga põhjus üsna proosaline, kuna vanemaks saades tupelihased jäävad nõrgemaks (mida küll aegajalt treenida üritan) ja suguelu kvaliteet kaotab väärtuse.

Ette tänades

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. On võimalik teha tupe plastiline operatsioon, selleks et tupe sissepääsu kitsendada ja vajadusel korrigeerida tupeseinu. Haigekassaga kindlustatule on operatsioon patsiendile tasuta. Parimate soovidega Ülle Kadastik