pill jäi hiljaks 03.01.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Kasutan yarina tablette. Mul jäi esimesel nädalal ühe tableti võtmine hiljaks rohkem kui 12 tundi, umbes 16. Eelmisel päeval olin vahekorras,kui suur tõenäosus on,et ma võin rasedaks jääda?
Ette tänades!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere ja eelkõige soovin mõnusat uut aastat teile. See, et esimene tablett jäi hiljaks umbes 16 tundi, pole midagi hullu. Rasestumise võimalus on kaduvväike, kui jätkate teiste pillide võtmist reeglipäraselt. Seega muretsemiseks pole põhjust. Kui siiski mensest teil ei tule nagu peab, siis südamerahustuseks tehke raseduse test. Samas veelkord ütlen, et võimalus rasestumiseks praktiliselt puudub. Parimate tervitustega Ülle Kadastik