üldine väsimus 20.10.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Mind häirib juba aasta-poolteist üldine väsimustunne. Mitte midagi ei taha ega jaksa teha. Ehkki vaim oleks nagu valmis. Veel paar aastat tagasi olin energiline ja pidevalt tegutsev, nüüd peab end igaks tühiseks toiminguks sundima. Magan seejuures normaalselt. Mõtlemine on igati positiivne, söök mitmekülgne, eraelu korras. Milles asi võib olla? Vahel seostatakse pidevat väsimust kilpnäärmega? Tänan.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Soovitav oleks tõepoolest pöörduda endokrinoloogi vastuvõtule ja kontrollida kilpnäärme funktsiooni.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

Määrimine enne menstruatsiooni

Tere, enne mensi nädal aega punakaspruuni määrimist, ikka nii, et peab kasutama sidet. Teeks siis 2 nädalt mensi. Paar kuud tagasi, kui päevad pidid hakkama 21. kuupäeval, jäi nädal aega hiljaks ja hakkas ...

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Tere. Ebaselgeks jääb teie vanus.Tihti tekib selline tsüklihäire pigem peale 40 eluaastat ja on põhjustatud hormonaalsetes kõikumistest. Enne ravi määramist oleks ikkagi oluline günekoloogi läbivaatlus. ...

Loe edasi

endometrioos

Tere.
Ultrahelis uuringul sain diagnoosiks endometrioos munasarjas. Raviks on määratud laproskoopiline op. Olen 43 aastane ja sünnitada enam ei soovi. Sellegi poolest on mul küsimus, miks on välistatud ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere! Hormoonraviga taanduvad endometrioosist tingitud vaevused,endometrioosikolle jääb ju alles.Ka saab laparoskoopia ajal revideerida väikeses vaagnas paiknevaid organeid ja kui leitakse mujal endometrioosikoldeid,saab ...

Loe edasi

murelik

Tere!
Lugesin eelnevaid vastuseid aga enda probleemile lahendust kahjuks ei leidnud. Mure nimelt järgmine. Veebruari alguses olin vahekorras päev peale päevade lõppu. Tarvitan antibeebipille Femoden, ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere!
Enesetunde muutused võivad olla seotud pillide vahetusega. Kui üldine enesetunde muutus (pearinglus, iiveldus jm.) võiks olla seotud Diane-35-ga , siis kindlasti pole pillid kõhuvalu põhjustajaks. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi