kas ealised muutused? 25.12.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen 38 aastane naine,2 lapse ema(lapsed !8 ja !7).minu mured algasid umbes aast eest.Seljas pidevad valud.Selgroolülide vahel on nagad ülevalt alla näha röntgenülesvõttel.Valud on peamiselt alaseljas ja kõhus.Naistearsti juures tehti oktoobri kuus kõrvetusravi.Tundus nagu oleks kõik korda saanud.Nüüd aga jälle umbes nädal enne päevasid hakkas määrima.Tegelikult voolab musta verd,nagu päevade ajal.See lugu on kestnud peaaegu aasta väikeste vaheaegadega.Lisaks on ka tugev higistamine erilselt tugeva lõhnaga.Olen päris õnnetu ja ei saa kuidagi abi.Perearst arvab pole see midagi hullu,et kasutagu ma salve määrimiseks,kui aitab.Algul aitaski ,nüüd ei aita.Selg tahab rahu ja sooja.Istuda ei saa kaua,tekib valu ja jalad surevad ka.Lisaks on mul veel reflukshaigus ka.Nii ma ei kasuta ka valuvaigisteid ja olen pahur valude ja muude määrimiste pärast.Palun andke nõu.Lugupidamisega A.N.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Olete noor naine ja seetõttu ei ole need vaevused tingitud vanusest.Peale emakakaela kõrvetamist esineb sageli veel poole aasta jooksul ebamäärast voolust.Seljavalud on tõenäoliselt neuroloogilist tüüpi ( radikulalgia või radikuliit ).Võimalik,et kõikide vaevuste ägenemine on depressiooni esimeseks sümptomiks.Igal juhul soovitan Teil konsulteerida oma perearstiga.Edu soovides,Maie Väli