Minuleti kasutamine 20.10.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere doktor.

Olen 31 aastane ja olen kasutanud umbes 5aastat Minuleti.Varem oli mul probleemne näonahk (akne)ning Minuleti kasutamise ajal on asi paremaks muutunud.Kuigi tookord kui arstilt RV tabletid välja palusin kirjutada ei olnud akneprobleemist üldse juttu ja ma ei osanud ka ise seostada hormoontablette ja näonaha probleemi.Olen mõelnud Minuleti(üldse pillide) kasutamise lõpetada ning ma sooviksin teada kas on põhjust karta, et näonahk muutub jälle halvaks või kas Minulet üldse on sellise hormoonisisaldusega mis aknele kalduvust vähendab.

Ette tänades

Hilje

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Minulet sisaldab 0,03mg etinüülöstradiooli ja 0,075mg gestodeeni.Seega leevedab MINULET mitmeid menstruatsiooniga kaasnevaid vaevusi:iiveldus,rinnanäärmete tundlikkus,valulik menstruatsioon,tüütu akne ägenemine.