rasestumisvastane vahend Logest 14.11.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, selline probleem, et olen kasutanud logestit umbes 1,5 aastat ja selle aja jooksul olen kehakaalus juurde võtnud umbes 17 kilogrammi. Mida peaksin tegema, kas äkki rasetumisvastast vahendit vahetama või saan kaalu tagasi ka mõne tavalise dieediga, kui siis milline oleks kõige tõhusam dieet? Ette tänades

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Pillide kasutamise ajal on võimalik vähene kaalu tõus (tavaliselt 2-3 kg), kuid 1,5 aastaga 17 kilogrammi on ilmselgelt liiga palju. Kaalu tõus pillide kasutamise ajal on tingitud pillis olevast kollaskeha hormoonist. Pillid võivad tõsta mõningatel juhtudel söögiisu ja rohkem süües kui ära suudame kulutada, tõuseb kindlasti ka kaal. Võite proovida pillide vahetust. Valides uued pillid (näiteks Yarina, Jeanine) kus kollaskeha hormoon on teine, esineb kaalutõusu väga harva.
Soovitan pöörduda endokrinoloogi vastuvõtule. On võimalik, et kaalu tõus on tingitud ka mingist endokrinoloogilisest probleemist (näit kilpnäärme alatalitlus).
Arvan, et parim dieet on tasakaalustatud toitumine. Kõige lähem sellele tundub mulle on Kaalujälgijate programm. Kindlasti oskab Teile häid dieedi soovitusi anda endokrinoloog.
Edu Teile soovides Aire Sekavin