Tupeseene ja põiepõletiku seos 04.11.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Kas tupeseen võib põhjustada korduvaid põiepõletikke?
E

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Tupeseene korral esineb ka valulik urineerimine,sest limaskestade turse esineb ka kusiti välisava piirkonnas.Kui tupeseenega kaasnevad põiepõletiku nähud,siis tuleb lisaks lokaalsele ravile kasutada ka süsteemset ravi.Kõige sagedamini kasutatakse Fluconasooli 150 mg nädalas 3-4 nädala jooksul.See on retseptiravim ja seda võib välja kirjutada ka Teie perearst.Edu soovides,Maie Väli