(Uued) rasestumisvastased vahendid? 27.10.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Kas meie apteekides pole müügil Femidomi? Olen küsinud, vastatakse eitavalt. Lugesin juhuslikult gyn.de pealt, et on olemas ka sellised mittehormonaalsed rasestumisvastased vahendid nagu näiteks (tõlkida täpselt ei oska): FemCap, Orto-Diafragma ja päris uus asi Lea Contraceptivum. Kas Eestist on ka lootus neid saada? Millal? Eriti huvitaks mind just see FemCap ja Lea Contraceptivum. Tänan väga vastuse eest!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Fem cap on menstruaalvere kogumiseks, mida asetatakse tuppe sel perioodil. Päeva jooksul tuleb seda puhastada mitu korda(olenevalt verehulgast). Eestis on see saadav. Teised teie poolt küsitud vahendid pole saadavad Eestis. Mittehormonaalsetest kontratseptiivikumidest on Eestis saadaval Pharmatex ja Panthenex. Need on tupe tablettidena, kreemidena ja gloobulitena. Dr Kadastik