menstruatsioon jäi ära 25.10.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 25-aastane neiu. Menstruatsioon mul algas siis, kui ma olin 11-aastane. Mul on regulaarne tsükkel (22-26 päeva). Kõik need aastad ta oli regulaarne. Ainukeseks probleemiks on see, et alati kõvasti valutab kõht. Ma võtsin aspiriini või paratsetamooli ja istusin soojas vannis, siis see valu oli enam-vähem talutav. Arst rääkis, et see on noorte tüdrukute tavaline asi ja see ei vaja küll mingit erilist ravi. Kuid mul organism on harjunud nende rohtudega ja enam nendele ei reageeri. Valud ikka on tugevad ja siis apteegist soovitati osta AGNUCASTONi (kuiv mungapipra ekstrakt). Valu ta tõesti mul leevendas, kõht valutas palju-palju vähem. Võtsin AGNUCASTONi tulgad juunist augustini. Päevad olid ikka korrapärased, kõht valutas palju vähem. Siis ma jätsin AGNUCASTONi tarvitamise maha. Läksin puhkama Türgi. Seal oli 40 kraadi, tagasi tulles meil Eestis oli pluss 2 kraadi. Türgist tagasi ma tulin 17.septembril. Peale seda mul algasid päevad õigel ajal kuid kummalise määrimisega, kui seda üldse saab nimetada päevadeks. See määrimine kestis 9 päeva. Tavaliselt päevad on normaalse vereeritusega 3 päeva ja veel 2 päeva kergelt määrib. Praegu on juba 26 päeva aga menstruatsioon ikka ei alga...Rase ma kindlasti pole, esiteks ma tegin rasedustesti, mis oli negatiivne, teiseks ma olin ainult paar korda vahekorras kondoomiga nii nimetatud päevadel, mis pole ohtlikud. Kas tsükli häire võib olla seotud kliima muutusega või AGNUCASTONi tarbimisega? Veel ma olin stressis ka peale Türgi, sellepärast, et me pidime oma mehega lahku minema, mul olid vähemalt 4 päeva järjest tugevad peavalud ja rohtud ei aidanud. Samuti hakkasin käima aeroobika trennis 3 korda nädalas ja peale trenni saunas. Käisin arsti juures 20.09 ja ta ütles, et mul on tupeseen, kirjutas rohtud välja aga ma ei alustanud ravi, arvasin et alustan peale menstruatsiooni. Nüüd ei teagi kas alustada või mitte. Kas mul on paanikaks põhjust, mida ma peaksin tegema? Eelmine ja ainuke kord päevad läksid sassi 7 aastat tagasi siis, kui ma läksin ülikooli õppima ja mul oli väga raske kohaneda ja mulle ei meeldinud seal. Siis vahed olid 37 päeva...Kahe tsükli pärast kõik sai iseenesest korda. Aga äkki praegu on süüdi see AGNUCASTON? Või see on lihtsalt kokkusattumus? Kas te võiksite soovitada mingit ravimteed organismi tugevdamiseks ja tsükli normaliseerimiseks? Mida ma peaksin tegema ja kas on põhjust paanikaks? Ette tänades.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Teie valulikud menstruatsioonid viitavad võimalikule endometrioosile.Palun rääkige sellest oma günekoloogiga.Agnucaston on väga leebe toimega,seetõttu ei ole kindlasti Teie vaevuste põhjustajaks.Pigem stress ja kliimamuutus.Tupeseene ravi võiks ikka teha.Selle ravimine ei oma seost menstruatsioonitsükliga.Organismi tugevdamiseks võiks apteegi käsimüügist osta BEROCCA lahustavaid vitamiinitablette.Originaalis on 10 tabletti,annustamine on 1 tablett päevas lahustatuna ühes klaasis vees.Edu soovides,Maie Väli

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

Pillide vahelejätmine

Tere

Olen kasutanud pille regulaarselt 9 kuud.
Mul oli nüüd 7päevane paus ning siis pidin neljapäevast uuesti alustama uue pakiga. Kuna olin Eestist eemal ning pakk jäi maha, siis jäi ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere,
paus ei tohi olla pikem kui 7 päeva, siis kaob pilli mõju. Seega tuleb kuni järgmise tsüklini kasutada lisakaitset. Kuna nii pika pillideta perioodi (7+5) järel alustades on alati suur tõenäosus ...

Loe edasi

Menstrutsiooni häired

Tere!
Mul selline küsimus, et juba noorest peast on mul olnud menstruatsiooni tsükli häired. Kui aga kasutasin Evra plaastrit ja tuperõngast, oli tsükkel korras.
Hiljuti lõpetasin rasestumisvastaste ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere! Kui raviks määrati Diane Arvatavasti oli Teil meessuguhormooni e.testosterooni tase kõrge,.Kuna tänaseks ei ole menstruatsioon alanud,siis tehke enne rasedustest.Kui see on negatiivne,siis võite ...

Loe edasi

Probleem menstruatsiooniga.

Ma olen juba ~2 aastat järjest võtnud Logesti antibeebipille, Augusti kuus jätsin aga ühe karbi vahele. Üldiselt on mul tänu tablettidele menstruatsioonitsükkel täiesti paigas, kuid pärast seda kui kuu ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere! See on üsna normaalne vastusreaktsioon.Emaka limaskest oli paksem,sest septembris ju menstruatsiooni ei olnud.See 2 ruutsentimeetrine tükk oli emaka limaskest,mitte tupeseina nahk.Edu soovides,Maie ...

Loe edasi

valulik menstruatsioon

Tere! Olen 24.a. neiu. Lõpetasin ca 3 kuud tagasi rasestumisvastaste tablettide (lindynette) võtmise. Kaks korda oli seejärel valulik menstruatsioon. Seejärel jäi üks kuu menstr. vahele. Tegin rasedustesti ...

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Terre.-Kui pillid jäetakse ära, siis võib olla et esimesed mensesd on valudega. Tuleks jälgida, kas kaebused korduvad ka edaspidi. Probleemi olemasolul pöörduge arsti juurde. Dr kadastik

Loe edasi

rasestumine

Tere!
Olen 35-aastane. Menstruatsioon jäi mul ära kaks nädalat tagasi. Tegin nüüd rasedustesti, kaks roosat triipu ilmusid seal väga kiiresti.
Rasedust ma oodata üldse ei osanud, sest sugulises ...

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Tere Harvadel juhudel võib varajses raseduse ajal olla menstruatsionitaoline veritsus. Reeglina on see rokem määrivam ja vähema verega kui tavapäraselt. Võib olla ka raseduse katkemise oht sellest ka ...

Loe edasi

mitmendad päevad jäävad ära

Tere
Nüüd on mul juba teine menstruatsioon järjest ära jäänud. Vereeritus on mul alati vähene olnud, aga viimased päevad mis enne ärajäämis olid (novembri alguses), tuli verd tavatult palju. Kummaline ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere! Kui Te enam Merciloni ei tarvita ja menstruatsioon jäi ära,on tegemist kõige sagedamini esineva postpillamenorröaga.Seega peaks menstruatsioon taastuma 6-8 kuu möödudes.Kui aga menstruatsiooni enam ...

Loe edasi

tere!

Küsimus järgmine. Olen tarvitanud aasta aega Harmonet pille, päevad on olnud alati õigeaegsed, kuid vähese vereeritusega. Võtan pille täpselt iga päev samal ajal, kuid viimane menstruatsioon jäi ära. Miks? ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Küsija!
Enne järgmise tabletilehe alustamist tehke hommikusest uriinist rasedustest.
Negatiivse testi korral võite jätkata pillide tarvitamist.
Pillide positiivseks kõrvaltoimeks ...

Loe edasi

verejooks

Tere!
Minul mure järgmine:
olen 42 a naine,eelmisel kuul jäi mul menstruatsioon ära aga sel kuul ei taha enam lõppeda.Kestab juba terve nädal. Mis see võiks olla? Aitäh vastuse eest!

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Tegemist võib olla tsüklihäire-tüüpi veritsusega. Kuna ebaregulaarse veritsuse põhjusi on erinevaid, on ikkagi vajalik naistearsti konsultatsioon.
dr. Seemen

Loe edasi

antibeebipillid

Kasutan Cilesti tablette.Juulikuises tabletikuuris jäi aga kaks tabletti võtmata.Tekkis veritsus nagu päevade puhul,aga veel siis kui tabletivõtmine kestis.Kuna suguelu on regulaarne,kartsin rasestumist ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Nüüd tuleb menstruatsioon ära oodata, see tuleb umbes 1 kuu möödudes peale tablettide võtmise katkestamist. Siis tuleb 1. menstruatsiooni päevast taas pillidega alustada.
dr. Seemen

Loe edasi

päevad

tere

mis on tagajärjed sellele,kui olen 19 ja mulpole 10 kuud päevi olnud? Arstid jätavad lause lõpetamata, et kui ravi ei mõju siis... Raakisd ka võimalusest et tekib luude hõrenemine ja ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere,Kaie! Oletan,et tegemist on kehakaalu languse tulemusena tekkinud amenörröaga.Kui see nii ei ole,kirjutage pisut täpsemalt,millega seoses menstruatsioon ära jäi. Kui vereanalüüsid on käes,võiks ka ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi