"HALB LÕHN" 15.10.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

TERE!

Olen 20 aastane tütarlaps Tallinnast ja mul on selline mure, et minu tupest tuleb nö paha lõhna ja ka sellist valget voolusetaolist eritist. Ükskõik, kui palju ma end ka ei peseks, ikka tuleb see lõhn esile!See sarnaneb natuke kalalõhnaga,ma täpselt ei oska kirjeldada, aga see on ebamugav.Ostsin endale poest spetsiaalse pesemisvahendi intiimsete kehaosade pesemiseks, arvates,et see peletab lõhna,aga ei midagi.igatahes olen aru saanud, et üks kord päevas pesemisest ei aita, aga ma käin tööl ja siin ei ole selleks ette nähtud pesemisvõimalusi kahjuks. Kas see lõhn võib olla mingi haiguse algetapiks (PS! kirjutasin Teile ka hiljuti oma probleemist seenpõletikuga).

Sirli

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Tere Sirli!

"Kalalõhn" esineb bakteriaalse vaginoosi puhul. Kahjuks pesemine ei ravi haigust. Peaksite pöörduma naistearsti poole, kes täpsustab diagnoosi ja määrab ravi. Ravimid on retseptiravimid.

Sageli on tegemist mitmete tekitajatega, võimalik,et ka Teil oli nii.

Kui olete sünnitamata naine, suhtuge tõsiselt kõikide põletike ravisse.

Teile tervist soovides,

naistearst G.Litter