higistamine 11.10.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Olen paar aastat üle neljakümne. Viimasel ajal on tekkinud enne päevi väga ebameeldiv nähtus-öine higistamine. Higistan nii tugevalt, et ka voodipesu tundub märg ja lõhn on ebameeldiv.Samuti on selle tõttu uni häiritud- magan väga rahutult ja ärkan mitu korda öö jooksul, eriti vastu hommikut. Selline periood enne päevi aina pikeneb. Millega võiks tegu olla. Kas sellele väga ebameeldivale nähtusele ka mingeid leevendavaid abivahendeid võiks olla? Päevad käivad korrapäraselt. Tänan.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Soovitaks pöörduda endokrinoloogi poole. Pobleeemiks võib olla kilpnäärme poolne. Ülle Kadastik