Dalacin 14.10.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere doktor!

Minul diagnoositi bakteriaalne vaginoos, raviks määrati DALACIN (VAG. CR 2%), olen ravimit kasutanud 4 päeva. Selle nelja päeva jooksul on sügelus suurenenud ning on hakanud tulema valkjat eritist (seda tuleb kohe päris palju), enne selle ravimi kasutamist mul midagi sellist polnud ja pole eluaeg olnud. Kas see valkjas eritis võib olla ravimi kõrvalnäht ning kas ta kaob, kui ravimi kasutamise lõpetan?

Ette tänades,

murelik tallinnlanna

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Tere murelik tallinlanna!

Soovitan lugeda ka eelnevaid vastuseid samal teemal. Teid nägemata võib oletada, et antibiootikumi manustamisest on tekkinud sage kõrvaltoime ehk tupeseene ägenemine.

Elukvaliteeti kahandavate kõrvaltoimete ilmnemisel tuleb ravimi manustamine lõpetada ja pöörduda arsti poole, et täpsustada olukord ja korrigeerida ravi. Iga antibiootikumi puhul tuleks mõelda ka allergia võimalusele.

Pöörduge arsti poole korduvaks läbivaatuseks.

Naistearst G.Litter