Rinnad 25.08.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mul avastati mingisugune leid.S.t.tsüst e.tuumor.Palun öelge kumb on mis.Tegemist on rindadega.Läksin kontrollile sellepärast et tundsin äkki kaenlaalusel pisikest sõlmekest mis ka katsumisel oli pisut tuntavalt valulik.Mammograafilisel uuringul selgus hoopis et rinnas on mingisugune leid.Ma tean et Teütlete et saate ülevaate Perearstilt ja jne. Kuid ma ikkagi sooviks teada.Jah Mul tuleb teha UL. JNE.Kuid väga teretlulnud on Teie arvamus sest kas tuumor läheb edasi kiiremini kui tsüst?Ja mis on üldse nende vahe?
Olen 39.a 2.lapse ema.Väga tänan Teid M.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Tuumor e. kasvaja on moodustis rinnas, mis võib olla kas hea-või pahaloomuline. Tuumor võib olla erineva suurusega ja on valutu palpatsioonil. Tuumori täpsemaks hindamiseks võetaks koeproov, millest selgub, kas tegemist on hea- või pahaloomulise kasvajaga.
Rinnas esineb erinevaid healoomulisi moodustisi, millede hulka kuulub ka tsüst- see on vedelikuga täidetud erineva suurusega moodustis. Ultraheli uuringul on võimalik täpsustada, kas on tegemist tsüstiga. Ultraheli kontrolli all võetakse tavaliselt ka koeproov. Täpsustavad uuringud on antud juhul väga vajalikud. Nendest sõltub edasine plaan, s.t. kas vajate ravi või peate jääma jälgimisele.
Loodan, et peatselt saate vastuse, sest teadmatus on kõige raskem.