munasarja tsüst ja rasedus 05.08.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Neli aastat tagasi avastati mul munasarja kõrval u 2cm suurune tsüst. Käesoleva kevade seisuga ei ole see ei suurenenud ega vähenenud. Kevadel tegin vereanalüüsi.:ei oska seda täpselt arstide teminoloogiat kasutades kirja panna aga põhimõtteliselt uuriti seda, kas tegu võiks olla kasvajaga. Anlüüs oli korras.
Arst oli kahevahel ega teadnud mida teha, kas tsüst opereerida või mitte.
Olen 38 a kahe lapse ema ja sooviksin lähemal ajal veel ühe lapse sünnitada.
Kuivõrd võiks minu otsus opereerida/mitte opereerida minu tulevikuplaane ohustada?
Ps. olen oma arstiga väga rahul, aga paraku tahaksin kuulda veel ka teist arvamust.
Tänan!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Tänan Teid küsimast. Teile teostatud analüüsi nimi on munasarja kasvaja onkomarkeri uuring, mis oli korras.
Minu arvamus on selline, toetudes opereerivate günekoloogide seisukohtadele: kuna olete noor ja munasarjad töötavad ning onkomarkeri uuring oli korras, siis Te ei vaja operatsiooni.
(Kõik) Enamikul juhtudel vedelikud opereeritakse postmenopausis naistel.
Üldjuhul on seisukoht selline: vedelike kogumeid munasarjades jälgitakse, kas on kasvutendentsi. Teie jälgite kaebusi, kas tekib samal poolel alakõhuvalu, pinge, ebamugavus, m.ts. häired vm. Kuni 4-6 cm jälgitakse, need on tsüstid, üle 6 cm opereeritakse koheselt, need on tsüstoomid ehk vesikasvajad.
Kindlasti rasestuge ja sünnitage.
G.Litter
www.naistearst.ee