mikroinvasiivne kartsinoom 04.08.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tervist!
Sain täna emakakaela koe histoloogilise uuringule frustreeriva vastuse (küsimuse teema). Vajan selle kohta kiiremas korras infot. Kiiremas korras seetõttu, et juba teispäeval on mulle määratud operatsioon, mille käigus eemaldatakse 2 cm. emakakaelast.Algselt oli juttu konisatsioonist,kuid täna otsustas arst, et siiski eemaldatakse. Olen 25 aastane ja lapsi veel pole, sellest mure. Kas vajalik on nii kiire reageerimine või võiks asja veidi veel uurida? Kas analüüsis võiks kahelda(ise ei näe põhjust)?Kas võiks veel professionaalset abi taotleda mujalt,või asjaga kaasa minna? Missugused on võimalikud alternatiivid ja tagajärjed?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Tõenäoliselt on tegemist emaka kaela biopsia-proovitüki uuringu vastusega.
Kas rakkude analüüsis- PAP testis - olid ka muutused?
Miks oli vajalik sünnitama naisel biopsia? Vastuste kirjeldused oleksid üliolulised otsuste tegemisel.
Konisatsiooni teostatkse rangetel arstlikel näidustustel, rääkimata emaka kaela eemaldamisest sünnitamata naisel.
Kas Teile on tehtud onkoviiruste HPV analüüs?
Kui diagnoosiks ei ole emaka kaela vähk, siis oleks arukas südamevalu leevendamiseks kuulata ka teisest arvamust. Selleks on vajalikud tsütoloogiliste ja patoloogilis-histoloogiliste uuringute vastuste koopiad.
Ilma patsienti nägemata ei saa kahjuks diagnoose püstitada ja otsuseid langetada.
G.Litter
www.naistearst.ee