emaka kasvaja 03.08.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

avastati emaka kasvaja ,öeldi et emakas on suurenenud ,pean 3 kuu pärast tagasi minemaja arvatavasti tuleb minna opile.olen endast täielikult väljas ,ei oska midagi peale hakata .kas muud väjapääsu tõesti ei ole ja mida see üldse endast kujutab

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
..."olen endast täielikult väljas"..., seetõttu unustasite kirjutada oma vanuse ja sünnituste arvu ning millal viimati käisite günekoloogilises kontrollis.
Suure tõenäosusega on tegemist emaka lihaskesta healoomulise hormonaalse kasvajaga, emaka müoomiga.
Sel juhul peaksid Teil olema vererohked menstruatsioonid ja kehvveresus, kuna müoomi puhul on emaka limaskesta pindala väga suur ja verekaotus menstruatsiooni ajal on rohke.
Emaka keha on vajalik vaid loote hoidlaks, muud funktsiooni tal üldjuhul ei ole. Kui Te ei soovi enam sünnitada, on lihtsam eemaldada emaka keha. Kui soovite sünnitada, siis on võimalik ka sõlmi eraldi eemaldada. Reeglina noorematel naistel eemaldataksegi emaka keha koos kasvajaga, alles jäetakse emaka kael ja munasarjad, mis töötavad edasi, kui seal on kõik korras. Operatsiooni ulatuse üle saate läbi rääkida opereeriva günekoloogiga.
Teie mure on tõenäoliselt asjatu, selline operatsioon on günekoloogia praktikas igapäevane töö. Kõik kasvajd tuleb eemldada.
Kogu vajaliku informatsiooni saate oma raviarstilt, kes omab kõiki Teie anamneesi andmeid ning uuringute vastuseid. Paluge raviarstil Teile selgitada eesolevat.
G.Litter
www.naistearst.ee