Kas ravimi ülitundlikkus? 09.10.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere doktor!

Käisin naistearsti juures kontrollis ning mul leiti bakteriaalne vaginoos. Arst kirjutas välja rohu "DALACIN VAG. CR 2% 40G (+7 APLIKAATORIT)". Antud kreemi manustasin igal õhtul nii, nagu ette nähtud ja seda 7 päeva järjest. Viimane rohu manustamine toimus 6 päeva tagasi (s.o. kolmapäeval vastu neljapäeva). Arst keelas rohu tarvitamise ajal ka vahekorras olemise. Laupäeval vahekorda astudes oli suguti sisseviimine tuppe valulik. Pühapäeval aga oli juba terve tupp valulik-tundlik nii, et vahekord tuli katkestada. Nüüd on suguelundid punased, esineb kipitus-kihelustunne, (eriti on seda tunda urineerimise ajal) ning eritub ka ebamäärast valkjat (pesukaitsel valkjas-kollakas) tupeeritist. Kipitus-kiheldustunnet ei vähenda ka sage pesemine ning ebamugav tunne on kogu aeg. Arsti juurde ravi efektiivsuse kontrolli lähen aga alles järgmisel nädalal.

Kas siin võib olla tegemist ravimi kõrvaltoimega, nagu seda on kirjas kreemiga kaasasolevas infolehel. Mis sellisel juhul teha, et vältida ebameeldivat tunnet seniks, kuni saan oma arstiga konsulteerida.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Tere!

Tõenäoliselt on tegemist tupeseene ägenemisega, mida juhtub sageli ravi järgselt antibiootikumidega. Peaksite pöörduma naistearstile, et haigus täpsustada ja vajalikud ravimid välja kirjutada. Kõik tupeseene ravimid on retseptiravimid.

Tulevikus peaksite arsti teavitama, et näidustusel antibiootikumide tarvitamisel koheslt ka seentevastased ravimid Teile välja kirjutatakse.

Naistearst G.Litter