Kõht on suur 13.07.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen 30 a.2-e nädalane puhkus oli kiireloomuline;3juubelit+enda omaja ,nädalane kummipadi jõematk Lätis,kus jõime hallika vett ja sõime kala.terve puhkus oli mul päevad st.2nädalat.Siis 12juuli võeti mul spiraal "nova-t" välja valvearsti juures,kunasee
oli sisse pandud 2000a.Ultrahelis ei känud.Nüüd on kõht nii suur.Ei tea,kas rase või kõht kinni,ussid (terve päev istusime paadis,õhtul olime kaldal,kus sai liikuda).Matkal ei kakanud aga see nädal suure punnimise peale tuleb kas puuks v kakat vähe.Sellel matkal olen ma käinud iga aasta,need mõlemad probleemid on olnud väheselmääral iga kordaga mitte nii pikalt.Kõht on nii suur nagu oleks rase.Ette tänades.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Kas ma saan õigesti aru, et Teil oli günekoloogiline veritsus 2 nädalat järjest?
1. Ostke apteegist rasedustest ja tehke vastavalt juhendile hommikusest uriinist.
2. Kõhukinnisust saate leevendada õige toiduga: biojogurtitooted, juur- ja puuvili, rohke vedeliku tarbimine jm.
Kui kaebused püsivad, pöörduge plaanilises korras perearstile ja naistearstile.