rasedus ja ravimid 29.06.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mu arst määras mulle raviks Fluconazoli ja Ciprofloxacini - kaks tabletti päevas. Võtsin neid kaks nädalat. Nüüd aga selgus, et olin enne ravimite tarbimist rasedaks jäänud (umbes nädal aega).
Uurisin internetist, et Fluconazol võib olla päris ohtlik raseduse ajal.
Kui suur võiks olla tõenäosus, et lapsel võib olla väärareng?

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Suure tõenäosusega sünnitate ilusa ja terve lapse. Mõlemad ravimid kuuluvad ravimite hulka, mida tavapäraselt raseduse ajal ei kasutata, sest Ciprofloxacin võib põhjustada kõhrekahjustusi ja Flucanozoli kasutamise korral suurtes annustes (20 x suuremates kui tavaliselt kasutades) on leitud loote kahjustusi (suulaelõhe, kolju muutused, luustumise häired). Suure tõenäosusega Flucanozolist tingitud muutusi Teie lapsel ei esine. Et olete kasutanud ravimeid väga raseduse alguses, soovitan esimest ultraheli uuringut juba esimeses trimestris (11-12 nädalal). Kui loode on haige või kahjustatud, siis suure tõenäosusega tekib kas loote hukk või iseeneslik raseduse katkemine.
Ilusat suve ja rahulikku rasedusaega soovides Aire Sekavin

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

Ravimid ja rasedus

Tere!

Sain perearsti juures käies teada,et kopsuklamüüdia ja läkaköha proovide vastus oli positiivse piiri peal ning soovitati läbi teha 2 nädalane makroliidide ravi(antud juhul Fromilid/chlaritromycin/0,25x2päevas).Kuna ...

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Makroliidid ei ole vastunäidustsuseks rasedusele.Lugupidamisega dr.Kadastik

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi