Lõputud põletikud 09.06.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Probleem selline. Olen 46 aastane ja hädas lõputute põletikega munasarjades (kord ka emakas). Olen väsinud pidevast naistearsti juures käimisest. Kulutan aastas tuhandeid visiiditasudeks ja ravimiteks. Suguelust kui sellisest ei ole näiteks sel aastal midagi välja tulnud. Piisab kergest külmetusest kui põletik jälle kohal. Igasugused proovid on siiani korras olnud.Siit küsimus.
Olen kuulnud, et eemaldatakse munasarjad. Millistel juhtudel seda tehakse, kes selle üle otsustab, kas sellest on ka abi põletike puhul ja kas patsiendil on ka õigus sõna sekka öelda!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kui pole siiani midagi leitud(tekitajaid) siis kindlasti on oluline ka mehe uuring. Sageli tulevad sealt tekitajad välja. Küsimus on praegu üldse teie diagnoosis, kas ikka on tegemist põletikuga. Võimalik, et tegemist hoopis endometrioosiga. See haigus on keeruline ja sageli ravitakse aastaid olematuid põletikke. Diagnoosi täpsustamiseks vajalik teha laparoskoopiline uuring.(spetsiaalse toruga sisenetakse kõhukoopasse ja võetakse proovid ja saab ka koldeid eemaldada). Kui on vajalik ja näidustus olemas, siis loomulikult saab teostada günekoloogiline operatsioon ja teie vanust arvestdes eemaldada emakas koos munajuhade ja munasarjadega. Kõik head soovides dr Kadastik

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

günekoloogilised põletikud

Mul on juba mitmendat päeva valus pissida(lõpupoole).Käisin perearsti juures ja ta ütles.et kõik on korras(andsin uriinianalüüsi).Mis mul viga võib olla?Kas pean TÜ Naistekliinikusse minema?Abikaasa ütles ...

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Võib olla ka günekoloogilinepõletik.Soovitaks pööörduda naistearsti poole.

Loe edasi

günekoloogilised põletikud

Mul avastati emaka koeproovi uuringuga krooniline põletik.

Raviarst soovitas emakakaela kõrvetust. Kas on ka teisi võimalusi? Moida endast üldse kujutab kõrvetus?

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Võimalik on põletikuvastane ravi. Kui krooniline põletik on pikajaline ja on kaebused, on võimalus teostada emakkaela konisatsioon. Kindlalt öelda, mida teile soovitaks teha on raske teid nägemata.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi