genitaalherpes ja rasedus 03.05.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

olen 31.nädalat rase ja haigestusin esimest korda genitaalherpesesse.arst soovitas teha kummelikompressi ja ütles,et see läheb yle,aga seda ei öelnud kui ruttu.millist mõju avaldab genitaalherpes minu lapsele,on see talle ohtlik? kui sünnitama minnes ville pole,kas saan synnitada loomulikult või tehakse ikka keiser?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, Kui teil on villid siis soovitaks ikkagi lokaalset viirusevastast salvi, mida kirjutab teile arst. villid kaovad umbes nädalaga. Pole välistatud, et tekib uus ägenemine rasedduse ajal. Kohe kui hakkate tundma villide teket, soovitaks panna salvi, siis ei jõua villid teiel haiget teha. Kui sünnituse hetkel nähtavaid ville ei ole, siis laps ei nakatu sünniteede kaudu. Kui on aga villid just sünnitamise ajal, siis on küll oht, et laps nakatub. Siis on keisri võimalus. DR Kadastik